Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

  Alexandrite Lazer Epilasyon; Yeni nesil lazer epilasyon teknolojilerinden olan Alexandrite Lazer Epilasyon koyu ve siyah renkli kıl karakterinde ve açık cilt renginde tercih edilen ve etkinliğini gösteren bir lazer sistemi olup, klinik değerlendirme, test atımı ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Alexandrite Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Özellikleri gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  İstenmeyen tüy problemi hem kadınlar hem de erkekler için her zaman bir sorundur. İstenmeyen tüy problemi için piyasada birçok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Lazer epilasyon yöntemleri ise son yıllarda teknoloji ile birlikte devamlı olarak geliştirilmekte ve istenmeyen tüylere kalıcı ve etkili çözümler sağlamaktadır. Lazer epilasyon yöntemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hastaların cilt rengi, kıl ve cilt tipine uygun lazer tedavisi yöntemi seçilmesidir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon yöntemleri arasında son teknoloji ile oluşturulan ve sıkça tercih edilen yöntemlerden biri de Alexandrite Lazer Epilasyon yöntemidir. Alexandrite Lazer özellikle açık buğday ve beyaz tene sahip olan kişiler için uygun olan bir tedavi yöntemidir. Kliniğimizde oldukça başarılı sonuçlar elde ettiğimiz Alexandrite Lazer Epilasyon öncesinde, hastalara mutlaka ön kontrol yapılması ve uygun lazer yöntemi ile tedavi edilmesi gerekmektedir.

  Bunun için ücretsiz ön muayene fırsatımızdan yararlanarak size uygun lazer yönteminin belirlenmesi ve tedavi planlamasını yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formumuzu doldurarak Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  Diode Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Diode Lazer Epilasyon
  Diode Lazer Epilasyon dalga boyu 800 - 810 nanometre, cilt katmanlarının derinlerine nüfuz ederek etkinliğini kanıtlamış yeni nesil lazer sistemidir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Kliniğimizde sıkça uyguladığımız lazer epilasyon cihazları arasında Alexandrite Lazer Epilasyon yöntemi yer almaktadır. Elbette Alexandrite Lazer yöntemi için uygun olan hastalar genellikle koyu renk kıllara sahip ve açık cilt renginde olan kişilerdir. Alexandrite lazer  yöntemi 755 nm dalga boyuna sahiptir. Lazer epilasyonlarda dalga boyu, lazer ışınlarının cilde nüfus ettiği kapasiteyi belirlemektedir.

  Alexandrite Lazer istenmeyen bölgelerdeki tüy kökleri üzerine lazer atışları yapılmaktadır.  Lazer ışınları ciltteki melanin pigmenti tarafından emilerek, kıl köklerine ulaştırılır. Kıl köküne ulaşan lazer ışınları burada ısıya çevrilerek, kıl köklerinde hasar oluşturmaya ve yeniden çıkmasının önüne geçmesine neden olmaktadır. Bu doğrultuda ilerleyen Alexandrite Lazer  işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. İşlem esnasında cilt üzerinde yanık oluşmasına neden olmamaktadır.

  Alexandrite Lazer Epilasyon cihazları soğutma sitemine sahip olduğundan, hastaların işlem sırasında acı veya ağrı duymaları beklenmemektedir. Yalnızca iğne batması şeklinde acı hissedilmesi normaldir. İşlem sonrasında lazer epilasyon uygulanan bölgede kızarıklık, şişlik veya ödem oluşması normaldir. Fakat çok kısa bir zaman sonra oluşan bu etkilerin kendiliğinden geçtiği gözlenmektedir. Ayrıca epilasyon sonrasında bu tip etkilerin görülmesi, işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştiğinin bir göstergesi olduğu da unutulmamalıdır.

  Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

  Alexandrite Lazer Epilasyon genel olarak vücudun tüm bölgelerinde uygulanabilen bir lazer türüdür. Fakat nadiren de olsa koltuk altı, kalça veya sırt bölgelerinde yer alan ve derinde bulunan kıl kökleri işlem sonrasında yanmış olmasına rağmen Alexandrite Lazer işlemine karşı direnç gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda daha derine nüfus etme etkisi olan lazer yöntemlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

  Alexandrite Lazer Epilasyon Avantajları

  Kliniğimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz ve etkili sonuçlar aldığımız Alexandrite Lazer Epilasyon işleminin avantajlarını sıralayacak olursak;

  • Oldukça konforlu, acı ve ağrı hissedilmeyen bir epilasyon uygulamasıdır.
  • Kısa zamanda, neredeyse vücudun tamamına uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Cilt üzerinde yanık oluşturma riski yoktur. (koyu ten rengi hariç)
  • İşlem sırasında cihazın hiçbir parçası hastaya değmediğinden, oldukça hijyenik bir epilasyon uygulamasıdır.
  • Açık ten rengine ve koyu renk kıllara sahip kişilerde başarısı oldukça yüksektir.
  • Epilasyon sonrasında herhangi özel bir bakıma veya temizleme işlemine ihtiyaç duyulmamaktadır.

  Alexandrite Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayısı

  Tüm Lazer Epilasyonlarında oldugu gibi Alexandrite Lazer için kesin bir seans süresi belirlemek mümkün değildir. Çünkü her kişinin kıl kalınlığı, kıl rengi ve hangi bölgede yer aldığı farklı olacağından seans süreleri genel olarak tahmini oranda belirlenmektedir. Öyle ki lazer epilasyon işlemi esnasında bazı kıllar olgun fazda iken, bazı kıllar gerileme ya da dinlenme fazında olabilir ve durumdaki kıl kökleri lazer epilasyondan etkilenmektedir.

  Dolayısıyla epilasyondan etkilenmeyen kıllar için yeniden bir seans düzenlenmesi gerekecektir. Her seans arasında yaklaşık 4 ila 8 haftalık bir süre bulunmaktadır. Seans aralıkları da, uygulama yapılan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

  Sizlerde istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, kliniğimizde yer alan ve son teknoloji ürünü olan Alexandrite Lazer uygulaması için ücretsiz ön muayene fırsatımızdan yararlanarak, ön kontrol gerçekleştirebilir ve tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden de Alexandrite Lazer Epilasyon fiyatları ve detaylı tüm bilgileri edinebilir, randevu talebinde de bulunabilirsiniz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Alexandrite Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Bayanlar İçin

   Tüm Vücut Bayan
   Tüm Bacak Bayan
   Alt Bacak Bayan
   Üst Bacak Bayan
   Tüm Kol Bayan
   Yarım Kol Bayan
   Kol Altı Bayan
   Genital Bölge Bayan
   Bikini Bayan
   Göbek Bayan
   Sırt Bayan
   Göğüs Arası Bayan
   Göğüs Ucu Bayan
   Yüz Bayan
   Bıyık Bayan
   Çene Bayan

   Erkekler İçin

   Sakal Üstü Erkek
   Kulak Erkek
   Boyun Erkek
   Ense Erkek
   Kaş Erkek
   Tüm Sakal Erkek
   Tüm Kol Erkek
   Yarım Kol Erkek
   Göğüs Erkek
   Sırt Erkek

   Call Now Button